Dzień Patrona
13 października 2017

13 października w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Patrona. Uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubowali na sztandar szkoły. Po ślubowaniu odbył się konkurs wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim – patronie naszej szkoły. W rywalizacji najlepsza była klasa I DF.Uczniowie starszych klas wzięli udział w rywalizacji międzyklasowej obejmującej konkurs wiedzy ogólnej i zawodowej - „Koło fortuny”, turniej sprawnościowy budowlańców i zawody sportowe.

Koło fortuny pozwalało sprawdzić uczestnikom podstawową wiedzę ogólną i zawodową nie tylko dotyczącą swojego zawodu, ale też zawodów pokrewnych. Na turniej sprawnościowy budowlańców składały się różnorodne konkurencje takie jak wbijanie gwoździ, budowanie muru z cegieł, gięcie rur PEX, slalom z wiaderkami piachu, izolowanie przewodów elektrycznych– wszystkie wykonywane na czas. Zawody sportowe obejmowały mini turniej gry w tenisa stołowego i ćwiczenia na siłowni.
W ogólnej klasyfikacji najlepszą drużyną była reprezentacja klasy III O, która otrzymała pamiątkową statuetkę i dyplom oraz drobne upominki. Drugie miejsce zajęła klasa IV BDF, a trzecie klasa II O. Gratulujemy!

Po konkursach cała społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie naszej szkoły przygotowali krótki program artystyczny oraz przeprowadzili konkurs tym razem dla nauczycieli w formie teleturnieju „Familiada” , w którym rywalizowali ze sobą nauczyciele zawodowcy i humaniści.